Naslovnica arrow Tržišta nekretnina arrow Vijesti iz Hrvatske arrow Izgradnja Arene koštaće 220 miliona eura
Izgradnja Arene koštaće 220 miliona eura PDF Ispiši E-mail
Monday, 22 September 2008
Oglasavanje na nekretnine365.com magazinu za nekretnine

 Građevinska kompanija Mucić & Co vlasništvo hercegovačkog preduzetnika Stanislava Mucića iz Ljubuškiog najvjerovatnije je pobjednik tendera za izgradnju najvećeg poslovno-sportskog objekta u Hrvatskoj - centra Arena, čija će izgradnja koštati 220 miliona eura.

 Mucić se na tender prijavio u partnertsvu s preduzetnikom Goranom Kneževićem, vlasnikom Međumurja građevinarstva, s kojim je osnovao zajedničku kompaniju MI Group, a njihova ponuda teška je 212 miliona eura i ubjedljivo je najpovoljnija među desetak pristiglih, objavila je Slobodna Bosna. 

Pored ostalih, na tenderu su učestvovale i neke poznate građevinske kompanije iz regiona, poput austrijskog Strabaga ili Alpine Bau, ali njihove ponude su bile znatno skuplje od Mucićeve i Kneževićeve.

Iako se Mucićeva građevinska operativa već dokazala na izgradnji cijelog niza vrlo zahtjevnih poslovno-trgovinskih objekata u Hercegovini i Hrvatskoj, izgradnja zagrebačke Arene biće njen najveći, najsloženiji i najzahtjevniji projekat u istoriji. 

Arena će se prostirati na preko 175.000 kvadratnih metara, od čega će jedna trećina zauzimati poslovni dio a dvije trećine na biće namijenjene za sportske sadržaje. Mucić se s partnerom obvezao da će objekat izgraditi do početka zime 2009. godine, kako bi dvorana bila spremna za finalne mečeve Svjetskog prvenstva u rukometu koje će se održati u Hrvatskoj u decembru naredne godine.

Građevinska kompanija Mucić & Co u svom sastavu ima nekoliko specijalizovanih kompanija koje s velikim uspjehom razvijaju pojedine segmente građevinske industrije. 

Prošlogodišnji prihod kompanije Mucić & Co iznosio je oko 50 miliona eura, a u 2008. godini prihod će premašiti 100 miliona eura.

 

 

Vezani članci

RocketTheme Joomla Templates