Naslovnica arrow Tržišta nekretnina arrow Vijesti iz Hrvatske arrow Zatvor zbog varanja izbeglica iz Hrvatske
Zatvor zbog varanja izbeglica iz Hrvatske PDF Ispiši E-mail
Friday, 26 September 2008
Oglasavanje na nekretnine365.com magazinu za nekretnine

 Sud u Zagrebu osudio u odsustvu Šapčanku Dušanku Borojević na dve godine zbog prevara s prodajom srpskih kuća u Hrvatskoj agenciji koju je formirala hrvatska Vlada.

 

 Borojevićevu je prijavilo sedam porodica s područja Knina i Karlovca, koje je oštetila za više od 320.000 kuna (oko 45.000 evra).
Optužena je 1996. osnovala preduzeće i kao posrednik, a na osnovu punomoći vlasnika nekretnina, sklapala ugovore s hrvatskom Agencijom za promet nekretninama, koja je za račun države otkupljivala imovinu izbeglih Srba i u te objekte smeštala doseljene Hrvate.
Optužena je taj novac podizala, a izbeglim srpskim porodicama isplaćivala samo između 12 i 40 odsto.
Većini uopšte nije pokazala kupoprodajne ugovore, a u jednom slučaju oštećenima je pokazala falsifikovani ugovor.
Hrvatski mediji javljaju da se Borojevićevoj sudilo i u Srbiji zbog prevare više od 200 izbeglih Srba, ali su postupci 2006. obustavljeni zbog nastupanja zastarelosti.
Borojevićeva je samo jedna od vlasnika privatnih agencija koja je zarađivala novac pljačkom srpskih vlasnika kuća.
Neki od vlasnika tih agencija završili su i u zatvoru, ali niko iz hrvatske Agencije, i pored zahteva srpskih predstavnika, nije krivično odgovarao.

 

 

Vezani članci

RocketTheme Joomla Templates